Menu

Cart

Ekogroszek

Ekogroszki to rodzaj paliwa, do którego przygotowania dokładamy szczególnych starań. Wykorzystujemy węgle o odpowiednich wartościach energetycznych, niespiekalne, z niską zawartością popiołu i siarki. Podczas przygotowania surowiec poddawany jest procesowi kalibracji, odsiewania, odpylania i eliminacji zanieczyszczeń, które mogą powodować zablokowanie podajnika. Każda partia trafiająca do nas poddawana jest badaniom w certyfikowanym laboratorium , co pozwala nam zachować stałe parametry produktów. Oferowany towar podzielony jest na grupy w których powtarzalnie zachowywane są parametry. Posiadamy więcej rodzajów sprawdzonych i dobrze ocenianych ekogroszków jak konkurencja.

Ekogroszki zostały podzielone na 3 grupy - ZIELONA, ZÓŁTA, CZERWONA

  • GRUPA ZIELONA

- to grupa węgli w której kaloryczność nie przekracza 25 MJ/kg, z popiołem do 12 % .W tej grupie znajdują się ekogroszki najtańsze, gwarantujące poprawne spalanie, jednak o najwyższej ilości popiołu, co głównie wpływa ujemnie na komfort obsługi pieca. Sprawdzają się dobrze w piecach, które mają zapas mocy w porównaniu do wielkości ogrzewanych pomieszczeń.

  • GRUPA ŻÓŁTA

- to grupa węgli o kaloryczności do 28 MJ/ kg. z popiołem 6-8%. Ekogroszki z tej grupy cenione są przez naszych Klientów za dobre parametry spalania w stosunku do ceny.

  • GRUPA CZERWONA

- to grupa gwarantująca najwyższą kaloryczność min (28 Mj/Kg ), a zarazem najniższy popiół ( max 6%). Węgle z tej grupy powodują najniższe zużycie produktu, co pozwala na najbardziej komfortową obsługę pieca.

Do każdego towaru zakupionego przez Klienta wystawiamy certyfikat jakości, potwierdzający parametry węgla. Oferowane na składzie węgle są możliwe do nabycia luzem, w opakowaniach typu big-bag, jak i workowane ( 25 kg lub 17 kg).
Posiadany przez nas transport pozwala nam terminowo dostarczyć towar . Oferujemy atrakcyjne ceny transportu w promieniu 150 km od naszego składu. Uzupełnieniem oferty ekogroszków jest sprzedaż drewna opałowego oraz pelletów.

Proponujemy dogodne formy płatności: gotówką, przelew lub kartą.
W celu zagwarantownia poprawnego doboru ekogroszku zapraszamy do kontaktu telefonicznego, jak i zamówień poprzez naszą stronę internetową.

Zobacz naszą ofertę sprzedaży - kliknij tutaj.

PUH METAL S. C.

Jerzy Cesarz & Grzegorz Pawłowski

ul. Mickiewicza 107

39-100 Ropczyce

tel. +48 17 222 77 80

tel. kom. 693 126 480, 601 742 622

Pozostałe informacje

Log In or Register